11. svetová súťaž vypísaná!

11. WCCT: D – štúdie

Tému navrhla krajina: Izrael
Rozhodcovské krajiny: Dánsko, Fínsko, Veľká Británia, Izrael, Rumunsko
Náhradník:

TÉMAD
Slovensky:
Počas riešenia v jednej pozícii má biely dve možnosti aktívne obetovať kameň, jedna z nich je pokusom, druhá riešením. Obetovaný môže byť ktorýkoľvek kameň (vrátane pešiaka) a je dovolené obetovať rôzne kamene v pokuse a v riešení. Obete musia byť čisté: obetný kameň nesmie byť krytý iným bielym kameňom po obetujúcom ťahu a v tematických bielych ťahoch sa nesmú brať čierne kamene. Čierny môže, ale nemusí prijať obeť.
Anglicky:
During the solution, in the same position, White has two ways to make an active sacrifice of a unit; one is a try, the other is the solution. Any type of unit (including pawn) may be sacrificed and it is allowable to sacrifice different units in try and solution. The sacrifices must be pure: the sacrificed white unit(s) must not be guarded (protected) by another white unit after the sacrifice move and the thematic white moves must not capture a black unit. The sacrifice may or may not be accepted by Black.

 


PRÍKLADYD

Steffen Slumstrup Nielsen
I. cena
Pat a mat 2014

[D01]
+ (4+3)


Alandr Gerbstman
VII. cena
Prebor ZSSR 1956

[D02]
+ (4+5)


Martin Minski
1. čestné uznanie
I. Akobia-70 JT 2007

[D03]
+ (5+3)


Sergy I. Tkachenko
Sergiy Didukh
I. cena
Olimpiya Dunyasi 2012

[D04]
= (5+5)


Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.