Riešiteľský turnaj in situ

Máme dlhú tradíciu dvojtýždenných súťaží, ktoré pripravuje Bohumil Moravčík. Pred týždňom nás prekvapil (a potešil) prvý Lockdown Solving Tournament organizovaný Lucom Palmansom a Axelom Steinbrinkom. Dohodli sme sa s Bohušom, že usporiadame podobnú hybridnú súťaž. Zostava skladieb bude rovnaká ako v dvojtýždennej súťaži (šesť skladieb, jedna dvojťažka) s časovým limitom na 2 hodiny. Dvojtýždňová súťaž bežiaca na stránke SOKŠ bude zachovaná.

Prvý riešiteľský turnaj in situ sa uskutoční v sobotu 23.05.2020 od 1000 do 1200. Rozhodca je Bohumil Moravčík. Pravidlá sú obdobné ako v LST. Prihlásiť sa treba do 22.05.2020 do 1200 na adresu bmoravcik99@gmail.com a v kópii na srs@soks.sk. 15 minút pred súťažou príde zo srs adresy každému účastníkovi mail, či je pripravený. Riešiteľ odpovie áno. Presne o 1000 príde mail so skladbami na riešenie. Súťažiaci budú riešiť doma 120 minút, o 1200 im príde mail, ktorý ich vyzve na odovzdanie riešení. Riešenia je treba poslať do piatich minút po ukončení riešenia na obe horeuvedené mailové adresy. Mail s riešeniami a distribúciou bodov bude zaslaný cca 15 minút po skončení súťaže. Všetky elektronické pomôcky, prípadne knihy sú zakázané. Súťaž je založená na dôvere a fair-play jednotlivých riešiteľov. Deň pred súťažou súťažiaci dostanú formulár na písanie riešení (riešenia je možné písať aj priamo na list s diagramami a poslať foto alebo sken alebo rovno do mailu) a zoznam účastníkov súťaže. Písanie riešení a bodovanie sú podľa pravidiel platných pre WCSC. V turnaji nebudú žiadne ceny, nedajú sa plniť normy, ani sa nebude počítať do ratingu. Prosíme účastníkov, aby sa pred súťažou, počas nej alebo po nej odfotili a poslali fotografiu rozhodcovi. Predpokladáme publikáciu fotografií podobne ako LST.

Marek Kolčák

 

Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.