8. medzinárodný skladateľský turnaj pre juniorov C 10.6.2024

Svetová federácia kompozičného šachu (WFCC) organizuje tradičný juniorský skladateľský turnaj 8. YCCC (8th Youth Chess Composing Challenge 2024).

Zúčastniť sa ho môžu šachisti a šachistky generácie U23 (narodení v roku 2001 alebo neskôr), pričom môžu poslať svoju originálnu skladbu do každého z 3 oddelení (A – mat 2. ťahom, B – štúdia, C – ľubovoľný typ skladby).

Každý z piatich najúspešnejších účastníkov (z 5 rôznych krajín) získa kredit 500 Eur na preplatenie nákladov na Svetovom kongrese kompozičného šachu 2025 alebo na Majstrovstvách Európy v riešení 2025.

Oddelenie A – úlohy mat 2. ťahom (#2).

Téma: Traja čierni pešiaci stoja vedľa seba na rovnakom rade a čierny kráľ stojí najmenej o 3 rady pod pešiakmi. V riešení každý z 3 tematických pešiakov vykoná aspoň jeden ťah a po nich nasledujú rozličné many. Cieľom je dosiahnuť v riešení čo najväčší počet tematických variantov (obrán + matov). Prvý ťah bieleho nesmie brať čiernu figúru (pešiaka môže).

Rozhodca: David Shire (UK).

Oddelenie B – štúdia bez predpísanej témy (biely vyhrá +, alebo biely remizuje =).

Rozhodcovia: Steffen Slumstrup Nielsen (DK) & Gady Costeff (IL).

Oddelenie C – skladby s ľubovoľnou výzvou a ľubovoľnou dĺžkou (okrem štúdií).

Rozhodcovia: skupina expertov v rozličných žánroch.

Svoje originálne skladby môžete poslať do 10.6.2024 na adresu riaditeľky súťaže Julie Vysockej (yccc@wfcc.ch).

Podrobnejšie a veľmi užitočné informácie nájdete tu: https://wccc2024.wfcc.ch/wp-content/uploads/2024/03/8th-YCCC-Announcement.pdf.

Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.