Tomáš Peitl výborne na MS v riešení

Peitl_03Neoddeliteľnou súčasťou svetového kongresu kompozičného šachu sú riešiteľské súťaže: majstrovstvá sveta, open a ďalšie. Zo slovenskej výpravy sa v poľskej Ostróde najlepšie darilo Tomášovi Peitlovi, ktorý ako jednotlivec na MS obsadil 12. miesto so ziskom 62 bodov, medzi juniormi tak získal 2. miesto za Iskandarovom z Azerbajdžanu. V opene obsadil dokonca 11. miesto so ziskom 46,5 bodu. Tieto výsledky zároveň znamenajú zisk titulu IM.

Titul majstra sveta obhájil Kacper Piorun (POL) – 80,5 bodu, pred Johnom Nunnom (GBR) – 80 bodov a Jormom Paavilainenom (FIN) – 73 bodov. Ďalší slovenskí riešitelia obsadili nasledujúce miesta: 23. Emil Klemanič, 50. Marek Kolčák, 75. Jozef Kobolka a 85. Oliver Ralík.

V súťaži družstiev titul tiež obhájilo Poľsko, striebro brala Veľká Británia a bronz Srbsko. Slovenská trojica Tomáš Peitl, Emil Klemanič, Marek Kolčák obsadila slušné 8. miesto z 19 súťažiacich družstiev.

Víťazom openu sa stal Anatolij Mukosejev (RUS) – 51 bodov, okrem T. Peitla sa zo slovenských riešiteľov menej darilo 49. Marekovi Kolčákovi, 69. Milanovi Svrčkovi, 77. Oliverovi Ralíkovi a 78. Jozefovi Kobolkovi.

Podrobné výsledky všetkých riešiteľských súťaží sú k dispozícii na webe kongresu, sú tiež súčasťou kongresového bulletinu.

Šťastný víťaz

Úspešný Tomáš Peitl

Bookmark the permalink.

Comments are closed.