- Kliknutím na pravú/ľavú polovicu diagramu sa prehráva riešenie úlohy na diagrame dopredu/dozadu
- Kliknutím na *** sa obnoví východisková pozícia
- Kliknutím na ťah v riešení (napr. 1.Sc3!) sa na diagrame nastaví pozícia po danom ťahu
Azda najväčším objavom skladateľskej kariéry Karola Mlynku bolo otvorenie dverí do oblasti slovenskej školy, ktorá je postavená najmä na zámenách motivácie ťahov medzi fázami. Už z tejto formulácie je zrejmé, že najplodnejším žánrom slovenskej školy budú pravdepodobne dvojťažky (prípadne exodvojťažky). Ako to už však chodí, po objavoch v dvojťahovom žánri sa objavujú aj pokusy v trojťahovom, čo dokumentuje aj dnešný diagram.
Hrozby dvoch zvodností a riešenia sú dvojťahové, čo naznačuje spojitosť s dvojťažkou, ale variantová hra je trojťahová (s nezamenenými 2. ťahmi medzi fázami, ktoré následne vedú k pôvodným hrozbovým matom). Pointou je samozrejme porovnanie dôvodov, prečo konkrétne obrany bránia hrozbu medzi fázami: zámena obranných motívov. Medzi nimi sú nasledujúce:
- – priame napadnutie matového poľa,
- – šach,
- – priviazanie hrozbového kameňa.
Tieto tri obranné motívy sú priradené dvom obranám v troch fázach cyklickým spôsobom, čo dáva schému OM-32-23 (tri fázy po dve obrany, spolu dve rôzne obrany a tri rôzne obranné motívy), ktorá má podľa svojho objaviteľa meno Brabcova téma.