5. otvorené majstrovstvá Izraela v riešení šachových skladieb

Otvorené majstrovstvá Izraela sú letnou verziou ISC. Štvrtého ročníka sa zúčastnilo v prvej kategórii 110 riešiteľov zo 16 krajín, v druhej 76 z 8 krajín. Minuloročné víťazstvo v hlavnej kategórii obhajuje náš Tomáš Peitl.

Na Slovensku sa bude riešiť v Bratislave v klubovni ŠK Slovan Bratislava na Černyševského 8. Prvý raz sa bude riešiť aj v Leviciach, na 5. Základnej škole, Saratovská 43. Súťaž sa koná v nedeľu 24. júna 2018 o 11:00. Účastníci by sa mali dostaviť aspoň štvrť hodiny pred začiatkom súťaže. Riešia sa dve kolá po šesť skladieb (vždy jedna dvojťažka, trojťažka, monohoťažka, štúdia, pomocný mat a samomat). Výsledky prvej kategórie budú započítané do svetového riešiteľského ratingu. Druhá kategória má tri dvojťažky a jednu trojťažku v oboch kolách, úlohy z ostatných kategórií sú zastúpené iba raz. Každé kolo trvá dve hodiny. Hlavným rozhodcom je tradične Paz Einat. Výsledky budú publikované na stránke SOKŠ a vyhlásenie víťazov prebehne na septembrovom kongrese v Ohride.

Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.