5. otvorené majstrovstvá Izraela – výsledky

Piaty ročník riešiteľskej súťaže (vypísanie sme tiež zverejnili) nedosiahol veľkosť predchádzajúceho, ale 102 riešiteľov v prvej a 44 v druhej kategórii je slušná konkurencia. Súťaž sa konala v 15 miestach v 12 krajinách. Prvenstvo v hlavnej kategórii sme bohužiaľ neobhájili. Tomáš Peitl sa turnaja nezúčastnil z rodinných dôvodov.

Na Slovensku sme dodržali tradíciu dvoch miest. Okrem tradičnej Bratislavy, kde sme riešili šiesti (5 v prvej kategórii + 1 v druhej) pod taktovkou Bohuša Moravčíka sa prvýkrát riešilo aj v Leviciach. Lokálnym rozhodcom bol Rastislav Nikel, riešitelia boli dvaja (1+1). Veríme, že sa levická tradícia ujme aj pre ISC.

Veľmi dobré výsledky sme dosiahli v druhej kategórii, kde sa obaja naši účastníci dostali do prvej desiatky. Jozef Pintér obsadil piate miesto, Peter Ševčík deviate.

V hlavnej kategórii sme sa umiestnili nasledovne: 19. Kolčák, 35.-36. Širáň, 47.-48. Kobolka, 53. Ralík, 68. Svrček, 98. Červenka. Prví štyria si polepšili v ratingu, Milan a Marian naopak ratingové body odovzdali.

Výsledky 1. kategórie Výsledky 2. kategórie

Celkové výsledky oboch kategórií, riešené úlohy i riešenia si môžete stiahnuť na príslušnej stránke WFCC (dva riadky s dátumom 24.6.2018).

 

Levice – zľava Oliver Ralík, Rastislav Nikel a Peter Ševčík.

Bratislava – zľava Ľubomír Širáň, Marek Kolčák, Marian Červenka, Bohumil Moravčík, Jozef Kobolka a Milan Svrček. Jozef Pintér riešil tak rýchlo, že stihol odísť ešte pred záverečným fotografovaním.


OPRAVA 12.7.2018 23:08:
Do výsledkov boli dodatočne pridané výsledky niekoľkých ukrajinských riešiteľov, takže dáta v článku boli upravené.

 

Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.