3. otvorené majstrovstvá Izraela v riešení šachových skladieb

Simultánne súťaže, ktoré umožňujú konfrontáciu väčšieho množstva riešiteľov bez toho, aby museli cestovať do vzdialených destinácií, získavajú na popularite. Okrem už zavedenej zimnej ISC si začínajú budovať tradíciu aj letné otvorené majstrovstvá Izraela. Minulý rok sa zúčastnilo v prvej kategórii 64 riešiteľov z desiatich krajín a v druhej 33 riešiteľov zo šiestich krajín.


Na Slovensku sa bude riešiť v Bratislave v klubovni Slovana Bratislava na Černyševského 8 a v Košiciach v klubovni Slávie UPJŠ na Medickej 6. V roku 2015 sa nám darilo. Oto Mihalčo obsadil vynikajúce šieste miesto v prvej kategórii a Ľuboš Oravec deviate v druhej.
Súťaž sa koná v nedeľu 5. júna 2016 o 11:00. Účastníci by sa mali dostaviť aspoň štvrť hodiny pred začiatkom súťaže. Riešia sa dve kolá po šesť skladieb (vždy jedna dvojťažka, trojťažka, mnohoťažka, štúdia, pomocný mat a samomat). Výsledky prvej kategórie budú započítané do svetového riešiteľského ratingu. Druhá kategória má rovnaký typ skladieb a rovnaký čas na riešenie, ale skladby sú výrazne ľahšie. Každé kolo trvá dve hodiny. Hlavným rozhodcom je tradične Paz Einat, naši lokálni rozhodcovia sú v Bratislave Bohumil Moravčík a v Košiciach Michal Hlinka. Výsledky budú publikované na stránke SOKŠ a vyhlásenie víťazov prebehne na augustovom kongrese v Belehrade.

 

Bookmark the permalink.