Otvorené majstrovstvá Belgicka v riešení šachových skladieb 2023

V sobotu 28. októbra 2023 sa v klubovni ŠK Slovan Bratislava na Černyševského 8 v Bratislave uskutoční slovenský lokálny turnaj majstrovstiev Belgicka v riešení šachových skladieb. Majstrovstvá prebehnú v rovnakom čase v belgickom meste Geel a podobne ako v Bratislave aj v poľskom meste Wroclaw.

Účasť je otvorená pre všetkých záujemcov. Bude sa riešiť v dvoch kategóriách. Okrem hlavnej kategórie, ktorá sa započítava do riešiteľského ratingu, sa môžete zúčastniť druhej kategórie určenej pre menej skúsených riešiteľov. Súťaž pozostáva z dvoch kôl, v každom z nich sa rieši 6 skladieb (dvojťažka, trojťažka, štúdia, pomocný mat, mnohoťažka, samomat). Jedno kolo trvá 2 hodiny. Súťaž sa začne 10:30, predpokladaný koniec súťaže je okolo 15:30. Slovenský lokálny rozhodca je Ľubomír Širáň. Príďte si overiť svoje riešiteľské schopnosti so zahraničnou konkurenciou bez nutnosti cestovať po Európe. Víťazi slovenského turnaja budú odmenení knižnými cenami.

Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.