- Kliknutím na pravú/ľavú polovicu diagramu sa prehráva riešenie úlohy na diagrame dopredu/dozadu
- Kliknutím na *** sa obnoví východisková pozícia
- Kliknutím na ťah v riešení (napr. 1.Sc3!) sa na diagrame nastaví pozícia po danom ťahu
Poloväzba na stĺpci d je nielen viditeľná, ale má aj veľmi dôležitú úlohu v hodnotnom obsahu.
Prvá zvodnosť poloväzbu ruší, takže po obranách jazdcami nasledujú maty na poliach, kde jazdci prestali priamo pôsobiť.
Druhá zvodnosť a riešenie k cieľu pristupujú odlišným spôsobom. Bieli jazdci ťahajúci na e5 a e3 zablokujú jedno z matových polí bielemu strelcovi a zrušia jedno z krytí (takže po ľubovoľných ťahoch jazdcov nejde žiaden mat strelcom), no zároveň pokryjú c4, takže po týchto obranách môže nasledovať 2.D:b6# s využitím poloväzby. Samozrejme, ťah s braním bieleho jazdca znamená blokovanie tohto poľa, takže môže nasledovať mat strelcom na zatiaľ neobsadené pole.
Keď sa zmontujú dohromady varianty po obranách, výsledkov je cyklická zámena matov po dvoch obranách v troch fázach, známa ako Riceov cyklus od vyjdenia Cyclone v roku 2000. Pravdepodobnou novinkou je prítomnosť duálových matov strelcom po tematických obranách v zdanlivej hre. Rozhodcu turnaja nepresvedčil tento obsah natoľko, aby úlohe udelil cenu. Aký je váš názor?
Vdaka pozornemu citatelovi sa podarilo odstranit moju velku chybu, ked som polovazbu 2x omylom oznacil ako polobateriu. Plus este som opravil dve chybicky. Dakujem za spatnu vazbu!