20. ISC – Medzinárodná riešiteľská súťaž (20th International solving competition)

V nedeľu 21.1.2024 o 10:45 sa v klubovni šachového klubu Slovan Bratislava, Černyševského 8, Bratislava a v klubovni šachového klubu Slávia UPJŠ, Medická 6, Košice uskutoční 20. Medzinárodná riešiteľská súťaž.  Rieši sa v troch kategóriách:

  • Prvá je pre skúsených riešiteľov. Rieši sa šesť skladieb v prvom kole (dvojťažka, trojťažka, mnohoťažka, štúdia, pomocný mat, samomat) za dve hodiny a rovnaké zloženie skladieb má aj druhé kolo tiež za dve hodiny. Súťaž sa započítava do riešiteľského ratingu.
  • Druhá kategória je pre menej skúsených riešiteľov. Je otvorená pre všetkých s výnimkou riešiteľov s ratingom (alebo halfratingom) vyšším ako 2000. Aj druhá kategória bude ratingovaná. Riešia sa podobne ako v prvej kategórii dve kolá. Oproti prvej kategórii je v prvom kole nahradený pomocný mat ďalšou dvojťažkou a v druhom kole samomat ďalšou trojťažkou.
  • Tretia kategória je určená pre riešiteľov narodených po 31.12.2010. Rieši sa šesť relatívne ľahších skladieb v jednom kole (štyri dvojťažky, trojťažka a štúdia) za dve hodiny.

Pri riešení sa môžu používať šachovnice a pohybovať figúrami na šachovnici. Súťaž sa koná simultánne na rôznych miestach. Súťaž je otvorená pre všetkých záujemcov, nie je požadovaný žiadny vklad. Prihlásiť sa môžete na adrese marek.kolcak@gmail.com pre Bratislavu a hlinkamichal55@gmail.com pre Košice. Výsledky budú publikované na webových stránkach:

http://www.matplus.net/
https://www.wfcc.ch/
https://soks.sk/.

Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.