2% z dane pre SOKŠ 2022

Vážení priatelia kompozičného šachu,

aj v roku 2022 je SOKŠ zaregistrovaná ako organizácia, ktorá môže prijímať 2 % z vašich daní. Veríme, že tak ako po minulé roky, aj tohto roku podporíte kompozičný šach na Slovensku.

Údaje potrebné na poukázanie 2 %:

  • Obchodné meno (názov): Slovenská organizácia kompozičného šachu
  • IČO: 31749917
  • Právna forma: občianske združenie
  • Sídlo: Zimná 2, 821 02 Bratislava II – Ružinov


Podľa platnej legislatívy jediným oficiálnym zoznamom prijímateľov je zoznam publikovaný na stránkach Notárskej komory Slovenskej republiky. Našu registráciu si môžete overiť na tomto portáli: SOKŠ v Notárskom centrálnom registri určených právnických osôb alebo v excelovskom zozname finančnej správy: riadok 11853.

Postup:

Zamestnanec

1. Ak ste do 15. februára 2022 požiadali zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň, vystaví Vám Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti. Priložený formulár môžete vyplniť priamo na svojom počítač a vytlačiť.
2. Vyplňte tlačivo Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby. Priložený predvyplnený formulár môžete vyplniť priamo na svojom počítač a vytlačiť.
3. Do 30. apríla 2022 doručte obe tlačivá na daňový úrad podľa vášho bydliska.

Fyzická osoba

Ak ste fyzická osoba, ktorá sama podáva daňové priznanie:

1. Vyplňte v Daňovom priznaní pre fyzické osoby kolónky na poukázanie 2 % z dane z príjmu.

2. Daňové priznanie k dani z príjmov za zdaňovacie obdobie roku 2021 je fyzická osoba povinná podať v lehote do 31. marca 2022 (resp. v predĺženej lehote na podanie daňového priznania, t. j. do 30.6.2022 alebo 30.9.2022).

Právnická osoba

Ak ste právnická osoba:

1. Vyplňte v Daňovom priznaní pre právnické osoby kolónky na poukázanie 2% z dane z príjmu.

2. Lehota na podanie daňového priznania k dani z príjmov právnických osôb za zdaňovacie obdobie roka 2021 uplynie 31. marca 2022 (resp. v predĺženej lehote na podanie daňového priznania, t. j. do 30.6.2022 alebo 30.9.2022).

Aktuálne postupy a ďalšie tlačivá alebo formuláre online nájdete na stránkach daňového centra, rozhodni.sk alebo na stránke finančnej správy.

Ďakujeme za vašu podporu.

 

Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.