Vypísanie JT Formánek-90


Slovenská organizácia kompozičného šachu vypisuje jubilejnú súťaž k 90. narodeninám Bedricha Formánka (* 6.6.1933) v skladaní trojťažiek podľa pravidiel šatrandžu (starého arabského šachu). Použitie dám alebo strelcov nie je dovolené, namiesto nich je nutné použiť figúry fers (skokan 1-1) a alfil (skokan 2-2), a to v ľubovoľnom počte. Pešiaci na poslednom rade sa môžu premeniť iba na fersa. Nie sú dovolené dvojkroky pešiakov, ani rošády. Skladby sa môžu končiť rovnocenne matom alebo patom. Pripúšťajú sa aj ilegálne postavenia.

Osobitným doplnkom súťaže sú skladby v šatrandži s ľubovoľnou výzvou s využitím ľubovoľného retromotívu (včítane dôkazových partií), tieto však musia mať legálne postavenie.
Skladby treba posielať do 1.5.2023 mailom na adresu ivan.jarolin@gmail.com. Rozhodcami sú Bedrich Formánek a Ladislav Packa. V súťaži budú udelené peňažné a knižné ceny (spresnené neskôr). Predbežný výsledok bude zverejnený na Majstrovstvách Európy v riešení, Bratislava, v júni 2023.

 
Zasielacia lehota
01.
05.
2023
končí o:
 


The Slovak organisation for chess composition announces a jubilee tourney
to celebrate the 90th birthday of Bedrich Formánek (born 6th June 1933) for threemovers composed according to the rules of shatranj (old Arabic chess). The use of Queens and Bishops is not allowed, but instead composers must use the Fers (1:1 Leaper) and the Alfil (2:2 Leaper) in any number. A pawn on
the last rank can promote only to a Fers. Pawn double-steps as well as castlings are not allowed. Compositions can end equally well in mate or stalemate. Illegal positions are also permitted.

Compositions with any stipulation using a retro-motif (including proof games) are a special addition to the tourney, but these must have legal positions.
The compositions should be sent on or before 1st May 2023 by e-mail to ivan.jarolin@gmail.com. The judges are Bedrich Formánek and Ladislav Packa. Cash and book prizes will be awarded in the tourney (to be specified later). The preliminary result will be published at the European Solving Championship, Bratislava, in June 2023.

 
Closing date
01.
05.
2023
expire in:
 
Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.