Ide to aj z domu

Šach je ideálny virtuálny šport. Skladanie šachových úloh sa vždy odohrávalo v súkromí, podobne na tom je korešpondenčný šach. V čase koronavírusu sa na internet presúva aj praktický šach a riešenie. Prvá idea „uzamknutého turnaja“ vznikla v Holandsku, kde sa uskutočnili dva menšie turnaje, v ktorých všetci riešitelia riešili na čas, ale doma.

Luc Palmans a Axel Steinbrink preniesli ideu do celej riešiteľskej komunity a pripravili prvý Lockdown Solving Tournament (viac-menej ISC, z ktorej sú vynechaní miestni rozhodcovia). Formát turnaja bol upravený na jednokolový open s ôsmimi neľahkými skladbami (bez dvojťažiek) a dvojhodinovým časovým limitom. Turnaj prebehol v sobotu 9.5.2020 na 67 miestach. Napriek obavám o poctivosť prístupu jednotlivých účastníkov (každý sa kontroloval sám) si myslím, že turnaj bol veľmi úspešný. Víťazné trio Pavlov, Van Beers, Romanov bodovalo v každej skladbe, okrem nich sa to podarilo iba siedmemu Baierovi. Koniec pandémie je zatiaľ v nedohľadne, dúfam, že si takýto turnaj zopakujeme čo najskôr. Slovensko malo päťčlenné zastúpenie. Úspešný bol iba deviaty Tomáš, ja a Ľubo sme riešili priemerne a Richard s Otom radšej na turnaj čo najskôr zabudnú.

Marek Kolčák

Výsledky

Diagramy

Riešenia

 

Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.