České majstrovstvá v slovenskej réžii

Už uplynuli štyri roky odvtedy, keď sa český šampionát v riešení šachových skladieb presťahoval z Pardubíc na pražský Strahov. Príčinou presunu bol covid, ktorý neumožňoval organizáciu takého mamutieho podujatia ako je pardubický festival. Pardubice už fungujú normálne, ale české majstrovstvá ostali v Prahe.

Predchádzajúce tri ročníky patrili dvakrát domácemu Vankovi a raz litovskému veľmajstrovi Limontasovi. Tento rok sme sa konečne dočkali aj my. Podarilo sa mi vyhrať vďaka výhre v mnohoťažkovom kole a napriek slabšiemu výkonu v pomocníkoch. Aj strieborná medaila putuje na Slovensko vďaka Richardovi Dobiášovi. Rišo stratil 5 bodov na dvojťažkách, ale v ostatných kolách riešil veľmi vyrovnane a podarilo sa mu predbehnúť o 1,2 bodu tradičného českého medailistu Miloslava Vanku. Štvrtý Alexandros Dimitriadis bude na Prahu spomínať v dobrom, na rozdiel od Valerija Kopyla, ktorý ukončil turnaj ukážkovým Klemaničovým syndrómom. Nestratili sa ani ostatní Slováci. Oto Mihalčo bol siedmy, Milan Svrček ôsmy a Jozef Kobolka dvanásty. Český šampionát je už tradične najseniorskejší na svete. Z deväťnástich účastníkov patril do seniorskej kategórie rovný tucet.

Podrobná tabuľka je na stránke WFCC.

Galéria k článku

Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.