6. otvorené majstrovstvá Izraela v riešení šachových skladieb

Otvorené majstrovstvá Izraela sa v tomto roku posunuli o mesiac dopredu na posledný májový víkend. Piaty ročník prilákal 102 riešiteľov v prvej a 44 v druhej kategórii. Riešilo sa v 15 miestach v 12 krajinách.

Podobne ako minulý rok sa bude riešiť v Bratislave v klubovni ŠK Slovan na Černyševského 8. Súťaž sa koná v nedeľu 26. mája 2019 o 11:00. Účastníci by sa mali dostaviť aspoň štvrť hodiny pred začiatkom súťaže. Riešia sa dve kolá po šesť skladieb (vždy jedna dvojťažka, trojťažka, monohoťažka, štúdia, pomocný mat a samomat). Výsledky prvej kategórie budú započítané do svetového riešiteľského ratingu. Druhá kategória má tri dvojťažky a jednu trojťažku v oboch kolách, úlohy z ostatných kategórií sú zastúpené iba raz. Každé kolo trvá dve hodiny. Hlavným rozhodcom je tradične Paz Einat. Výsledky budú publikované na stránke SOKŠ a vyhlásenie víťazov prebehne na augustovom kongrese vo Vilniuse. Všetci záujemci sú vítaní, nie je žiadny vklad.

Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.