2% z dane pre SOKŠ 2024

Vážení priatelia kompozičného šachu,

aj v roku 2024 je SOKŠ zaregistrovaná ako organizácia, ktorá môže prijímať 2 % z vašich daní. Veríme, že tak ako po minulé roky, aj tohto roku podporíte kompozičný šach na Slovensku.

Údaje potrebné na poukázanie 2 %:

  • Obchodné meno (názov): Slovenská organizácia kompozičného šachu
  • IČO: 31749917
  • Právna forma: občianske združenie
  • Sídlo: Zimná 2, 821 02 Bratislava II – Ružinov


Podľa platnej legislatívy jediným oficiálnym zoznamom prijímateľov je zoznam publikovaný na stránkach Notárskej komory Slovenskej republiky. Našu registráciu si môžete overiť na tomto portáli: SOKŠ v Notárskom centrálnom registri určených právnických osôb alebo v excelovskom zozname finančnej správy: riadok 12810.

Postup:

Zamestnanec

1. Ak do 15. februára 2024 požiadate zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň, vystaví Vám Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti. Priložený formulár môžete vyplniť priamo na svojom počítač a vytlačiť.
2. Vyplňte tlačivo Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby. Priložený predvyplnený formulár môžete vyplniť priamo na svojom počítač a vytlačiť.
3. Do 30. apríla 2024 doručte obe tlačivá na daňový úrad podľa vášho bydliska.

Fyzická osoba

Ak ste fyzická osoba, ktorá sama podáva daňové priznanie:

1. Vyplňte v Daňovom priznaní pre fyzické osoby kolónky na poukázanie 2 % z dane z príjmu.

2. Daňové priznanie k dani z príjmov za zdaňovacie obdobie roku 2023 je fyzická osoba povinná podať v lehote do 31. marca 2024 (resp. v predĺženej lehote na podanie daňového priznania, t. j. do 30.6.2024 alebo 30.9.2024).

Právnická osoba

Ak ste právnická osoba:

1. Vyplňte v Daňovom priznaní pre právnické osoby kolónky na poukázanie 2% z dane z príjmu.

2. Lehota na podanie daňového priznania k dani z príjmov právnických osôb za zdaňovacie obdobie roka 2023 uplynie 31. marca 2024 (resp. v predĺženej lehote na podanie daňového priznania, t. j. do 30.6.2024 alebo 30.9.2024).

Aktuálne postupy a ďalšie tlačivá alebo formuláre online nájdete na stránkach daňového centra, rozhodni.sk alebo na stránke finančnej správy.

Ďakujeme za vašu podporu.

Výkonná rada Slovenskej organizácie kompozičného šachu
 

Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.