Slovensko na 18. ISC

Sedemnásty ročník ISC sme na Slovensku kvôli pandémii vynechali. Nedeľný termín 18.ISC 23.1.2022 sa našťastie trafil medzi končiacu vlnu delta a začínajúcu vlnu omikron. Zišli sme sa v nových priestoroch ŠK Slovana Bratislava v Základnej škole Anatolija Karpova v Petržalke (presun šachovej klubovne nastal iba v rámci školy).

Kvantita slovenskej účasti pokrivkávala za mimopandemickými ročníkmi, ale kvalitatívne sme sa nestratili. Náš líder Tomáš Peitl vyriešil aspoň čiastočne všetky skladby. Šesť bodov stratil na dvoch pomocných matoch a po jednom na trojťažke a mnohoťažke. Ja som riešil odlišným spôsobom, spravil som tri nuly v štúdii, štvorťažke a samomate. Richard Dobiáš sa zúčastnil v Luxemburgu. Jeho výsledok mierne zaostal za očakávaním. Celkom spokojný so svojím počtom bodov nebol ani Milan Svrček. V druhej kategórii nás zastupoval iba Ľuboš Oravec. Nevydarené druhé kolo mu pokazilo celkový výsledok. Smutnou tradíciou je neobsadenie kategórie riešiteľov pod trinásť rokov.

Prvý raz sa roly lokálneho rozhodcu ISC ujal Marián Križovenský. Zhostil sa jej bez problémov, zúročil svoje skúsenosti z rozhodovania dvoch majstrovstiev Slovenska.
Podľa predbežných výsledkov by sa Tomáš mal umiestniť na konci prvej desiatky. Ostatní Slováci sú v druhej, štvrtej a šiestej desiatke. Víťazom sa pravdepodobne stane aktuálny majster sveta Rus Danila Pavlov, ktorý vyriešil všetky skladby bez straty jediného bodu. Oficiálny konečný výsledok bude známy koncom januára. Podľa správy hlavného rozhodcu Axela Steinbrinka sa medzinárodnej riešiteľskej súťaže zúčastnilo 579 riešiteľov (1. kategória 94, 2. kategória 166 a 3. kategória 319). Riešilo sa v dvadsiatich krajinách na 44 turnajoch. Najviac ich bolo tradične v Rusku.
Predbežné výsledky sú na stránke matplus:
http://solving.matplus.net/isca

Marek Kolčák

Fotogaléria:


Foto: Marián Križovenský

Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.