Sieň slávy SOKŠ

Jubilanti s jedinečnými dresmi

V piatok 8.6.2018 sa konalo slávnostné stretnutie krúžku kompozičného šachu v Bratislave. Pri príležitosti okrúhleho životného jubilea zakladateľa a doteraz aj jediného vedúceho krúžku Bedricha Formánka (85), nestora slovenského kompozičného šachu a významného slovenského skladateľa, rozhodcu a teoretika Juraja Brabca (80) boli obidvaja slávnostne uvedení do novootvorenej Siene slávy Slovenskej organizácie kompozičného šachu. Krátke profily obidvoch ocenených skladateľov nájdete v menu SOKŠ->Sieň slávy SOKŠ.
Obidvom oceneným srdečne blahoželáme a do ďalších rokov želáme ešte veľa zdravia, tvorivých síl a originálnych nápadov!


Bedrich Formánek krstí knihu Juraja Brabca šachovými pešiakmi

Obal knihy

Záverečným oficiálnym bodom stretnutia bola mimoriadna udalosť – krst knihy Juraja Brabca ZA VŠETKÝM HĽADAJ MOTÍV alebo môj pohľad na novostrategickú školu v kompozičnom šachu.

Kniha je venovaná novostrategickým dvojťažkám. Autor v nej prvýkrát ucelene predstavuje vlastnú systematiku novostrategických dvojťažiek. Kniha vyšla vo vydavateľstve Equilibria, má 216 strán, obsahuje 416 diagramov a 68 tabuliek. Ide o skvelú knihu, vysvetľujúcu čitateľom, aký duchaplný a mnohostranný je tento žáner, a akou významnou mierou sa na ňom podieľali slovenskí šachoví skladatelia. Aj technicky krásne spracovaná kniha iste podnieti ďalší záujem o slovenský kompozičný šach a prispeje k jeho vynikajúcemu postaveniu vo svete. Ku knihe sa vrátime podrobnejšie v samostatnom článku.

Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.