Laco Packa majstrom FIDE!

Chess diagraf DB Chess diagraf DB Chess diagraf DB Chess diagraf DB

Súčasťou každoročného kongresu svetovej organizácie v kompozičnom šachu WCCC býva aj zasadnutie rôznych komisií, okrem iného aj kvalifikačnej komisie, ktorá udeľuje tituly v kompozičnom šachu. Keďže tohtoročný kongres bol pre celosvetovú pandémiu zrušený, kvalifikačná komisia po preštudovaní podkladov rozhodovala o udelení nových titulov na online mítingu. Potešujúcou správou z tohto rozhodnutia je, že titul Majster FIDE získal spolu s ďalšími desiatimi skladateľmi z celého sveta aj náš Ladislav Packa. V albumoch FIDE má tak doteraz spolu 13,28 boda.

Laco Packa je vedúcim redaktorom časopisu Pat a mat, výborným šachovým skladateľom a v neposlednom rade aj dobrým kamarátom. K peknému úspechu mu v mene celej slovenskej šachovej skladateľskej komunity želáme ešte veľa krásnych šachových nápadov, rodinnej pohody a hlavne pevné zdravie!

Z bohatej tvorby autora prinášame medzinárodný úspech v 4. tematickom turnaji marockej šachovej federácie, v ktorom spracoval štvornásobný návrat bielych figúr.

Ladislav Packa
II. cena
4°T.T. Federation Royale Marocaine des Echecs, 2018
white Kf1 Rd2 Bg7 Sf3c6 Pg6c2a4 black Kc3 Qh6 Ra6 Bb6 Sf8 Pe3d4c7c5c4a7a5
1...Bg7*h6 2.d4-d3 Bh6-g7 # 1.Qh6-h2 Rd2*d4 2.Qh2-d2 Rd4*d2 # 1.Qh6-h5 Sf3*d4 2.Qh5-f3+ Sd4*f3# 1.Qh6*g6 Sc6*d4 2.Qg6-c6 Sd4*c6 #
ANIMOVANÝ DIAGRAM
  • Kliknutím na pravú/ľavú polovicu diagramu sa prehráva riešenie úlohy na diagrame dopredu/dozadu
  • Kliknutím na *** sa obnoví východisková pozícia
  • Kliknutím na ťah v riešení (napr. 1.Sc3!) sa na diagrame nastaví pozícia po danom ťahu
[426]
h#2* (8+12)

 

Marián Križovenský
predseda SOKŠ

Bookmark the permalink.

2 Comments

  1. Gratulujem Laco! Ako svojho času napísal Peter Gvozdják v inej súvislosti, nie je to prekvapenie, lebo kvalita tam je už dlho. Osobne som prekvapený tým, že ešte len FM, lebo ja Ťa vnímam vyššie.

  2. Ahoj Laco!
    Srdečne BLAHOŽELÁM
    Michal

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.