Laco Packa majstrom FIDE!

Chess diagraf DB Chess diagraf DB Chess diagraf DB Chess diagraf DB

Súčasťou každoročného kongresu svetovej organizácie v kompozičnom šachu WCCC býva aj zasadnutie rôznych komisií, okrem iného aj kvalifikačnej komisie, ktorá udeľuje tituly v kompozičnom šachu. Keďže tohtoročný kongres bol pre celosvetovú pandémiu zrušený, kvalifikačná komisia po preštudovaní podkladov rozhodovala o udelení nových titulov na online mítingu. Potešujúcou správou z tohto rozhodnutia je, že titul Majster FIDE získal spolu s ďalšími desiatimi skladateľmi z celého sveta aj náš Ladislav Packa. V albumoch FIDE má tak doteraz spolu 13,28 boda.

Laco Packa je vedúcim redaktorom časopisu Pat a mat, výborným šachovým skladateľom a v neposlednom rade aj dobrým kamarátom. K peknému úspechu mu v mene celej slovenskej šachovej skladateľskej komunity želáme ešte veľa krásnych šachových nápadov, rodinnej pohody a hlavne pevné zdravie!

Z bohatej tvorby autora prinášame medzinárodný úspech v 4. tematickom turnaji marockej šachovej federácie, v ktorom spracoval štvornásobný návrat bielych figúr.

Ladislav Packa
II. cena
4°T.T. Federation Royale Marocaine des Echecs, 2018
white Kf1 Rd2 Bg7 Sf3c6 Pg6c2a4 black Kc3 Qh6 Ra6 Bb6 Sf8 Pe3d4c7c5c4a7a5
1...Bg7*h6 2.d4-d3 Bh6-g7 # 1.Qh6-h2 Rd2*d4 2.Qh2-d2 Rd4*d2 # 1.Qh6-h5 Sf3*d4 2.Qh5-f3+ Sd4*f3# 1.Qh6*g6 Sc6*d4 2.Qg6-c6 Sd4*c6 #
ANIMOVANÝ DIAGRAM
  • Kliknutím na pravú/ľavú polovicu diagramu sa prehráva riešenie úlohy na diagrame dopredu/dozadu
  • Kliknutím na *** sa obnoví východisková pozícia
  • Kliknutím na ťah v riešení (napr. 1.Sc3!) sa na diagrame nastaví pozícia po danom ťahu
[426]
h#2* (8+12)

 

Marián Križovenský
predseda SOKŠ

Bookmark the permalink.

2 Comments

  1. Ahoj Laco!
    Srdečne BLAHOŽELÁM
    Michal

  2. Gratulujem Laco! Ako svojho času napísal Peter Gvozdják v inej súvislosti, nie je to prekvapenie, lebo kvalita tam je už dlho. Osobne som prekvapený tým, že ešte len FM, lebo ja Ťa vnímam vyššie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.