18. ISC – Medzinárodná riešiteľská súťaž (18th International solving competition)

V nedeľu 23.1.2022 o 10:45 sa v klubovni šachového klubu Slovan Bratislava, Černyševského 8, Bratislava uskutoční 18. Medzinárodná riešiteľská súťaž. Pozor, vstup do klubovne je zo severnej strany budovy ZŠ. Rieši sa v troch kategóriách:

  • Prvá je pre skúsených riešiteľov. Rieši sa šesť skladieb v prvom kole (dvojťažka, trojťažka, mnohoťažka, štúdia, pomocný mat, samomat) za dve hodiny a rovnaké zloženie skladieb má aj druhé kolo tiež za dve hodiny. Súťaž sa započítava do riešiteľského ratingu.
  • Druhá kategória je pre menej skúsených riešiteľov. Je otvorená pre všetkých s výnimkou riešiteľov s ratingom (alebo halfratingom) vyšším ako 2000. Aj druhá kategória bude ratingovaná. Riešia sa podobne ako v prvej kategórii dve kolá. Oproti prvej kategórii je v prvom kole nahradený pomocný mat ďalšou dvojťažkou a v druhom kole samomat ďalšou trojťažkou.
  • Tretia kategória je určená pre riešiteľov narodených po 31.12.2008. Rieši sa šesť relatívne ľahších skladieb v jednom kole (dve dvojťažky, dve trojťažky, mnohoťažka a štúdia) za dve hodiny.

Pri riešení sa môžu používať šachovnice a pohybovať figúrami na šachovnici. Súťaž sa koná simultánne na rôznych miestach.  Súťaž bude v režime OP (očkovaní + prekonaní). Súťaž je otvorená pre všetkých záujemcov, nie je požadovaný žiadny vklad. Výsledky budú publikované na webových stránkach:
http://matplus.net/
https://www.wfcc.ch/
https://soks.sk/.

Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.